Internet Explorer is no longer supported

Please use a current browser!

Co to jest MagSafe

MagSafe, co to jest?

MagSafe - co to właściwie jest? Wyjaśniamy, co oznacza MagSafe, jakie korzyści daje Ci MagSafe i jakie akcesoria są do niego odpowiednie.

8 minut czasu czytania | 2 maj 2022

Najważniejsze informacje w pigułce: Co to jest MagSafe?

 • MagSafe to technologia magnetyczna od Apple
 • Specjalne magnesy zapewniają optymalne dopasowanie iPhonów i innych urządzeń podczas bezprzewodowego ładowania
 • „MagSafe” pochodzi od słów „Magnet” i „safe”, czyli „bezpieczny”
 • Dzięki MagSafe iPhone'y, słuchawki AirPods i inne urządzenia ładują się bezprzewodowo z mocą do 15 watów
 • Pierścień magnetyczny MagSafe bezpiecznie przytrzymuje iPhone'y nawet w samochodzie
 • Akcesoria kompatybilne z MagSafe optymalnie dostosowują się do potrzeb użytkowników Apple
 • Jak działa MagSafe?

  MagSafe działa z magnetycznymi pierścieniami. Technologia ta zapewnia między innymi optymalne ustawienie iPhone'ów na stacji ładowania kompatybilnej z MagSafe. Wygodnie i w prosty sposób możesz bezprzewodowo ładować swojego iPhone'a.

 • Jakie są zalety MagSafe?

  Zalety MagSafe są łatwe do zauważenia. Z jednej strony magnesy zapewniają optymalne wyrównanie podczas ładowania indukcyjnego. Z drugiej strony, połączenie jest na tyle stabilne, że MagSafe nadaje się również do uchwytów samochodowych.

 • Co to jest etui MagSafe?

  Etui MagSafe to etui na iPhone'y, umożliwiające ładowanie z wykorzystaniem technologii MagSafe. Podczas gdy zwykłe etui zwiększają odległość pomiędzy magnesami w iPhonie i cewką indukcyjną w ładowarce indukcyjnej, etui MagSafe posiadają własne zintegrowane pierścienie magnetyczne. Dzięki temu możesz korzystać z zalet technologii MagSafe nawet z etui.

 • MagSafe: Jakie iPhone'y są obsługiwane?

  Poniższe iPhone'y obsługują MagSafe: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max.

Telefon ładuje się na samochodowy uchwycie MagSafe, który jest zamocowany w kratkach wentylacyjnych.

Co znaczy MagSafe?

Znaczenie pojęcia MagSafe można szybko wyjaśnić. MagSafe składa się z dwóch słów: „Magnet” i „safe”. „Safe” oznacza „bezpieczny”. Ma to związek z technologią Apple w podwójnym znaczeniu. Z jednej strony magnesy MagSafe zapewniają bezpieczną pozycję na kompatybilnych stacjach ładowania i uchwytach na iPhone'y do samochodu, z drugiej strony zapewniają optymalne ustawienie urządzenia podczas ładowania indukcyjnego. Masz więc pewność, że z pomocą MagSafe zawsze możesz ładować iPhone'y bezprzewodowo.

Jak działa MagSafe?

Czym dokładnie jest MagSafe od Apple i w jaki sposób działa? Istotną funkcją MagSafe jest idealne dopasowanie telefonów iPhone 15, iPhone 14, iPhone 13, iPhone 12 i innych do stacji ładowania kompatybilnych z MagSafe. Jest to istotne, ponieważ cewki indukcyjne stacji ładująca do iPhone'a tworzą jedynie niewielkie pole magnetyczne, które umożliwia przepływ prądu do baterii iPhone'a.

Im bardziej precyzyjnie iPhone jest umieszczony w polu magnetycznym, tym skuteczniejsze będzie ładowanie bezprzewodowe. MagSafe działa więc dzięki specjalnie rozmieszczonym magnesom, które automatycznie ustawiają iPhone'a w celu precyzyjnego ułożenia. Wystarczy, że umieścisz swojego iPhone'a 12 lub nowszy model na stacji ładowania kompatybilnej z MagSafe. Dzięki magnetycznemu przyciąganiu Twój smartfon jest zawsze w optymalnej pozycji do ładowania.

Młody mężczyzna stoi przed regałem z telefonem, który jest ładowany z pomocą ładowarki MagSafe.

Co daje MagSafe?

Poza optymalnym dopasowaniem do stacji ładowania MagSafe oferuje również inne zalety. Silne magnesy możesz wykorzystać również np. w samochodzie. Jeśli używasz uchwytu samochodowego kompatybilnego z MagSafe, potrzebujesz jedynie zadokować iPhone'a 12, iPhone'a 13, iPhone'a 14 lub iPhone'a 15. Magnesy sprawiają, że telefon trzyma się samodzielnie nawet na krętych drogach.

Firma korzysta ponadto z szybkiej bezprzewodowej prędkości ładowania telefonu. Do kwalifikacji: Starsze iPhone'y można ładować dzięki standardowi QI z maksymalną mocą wynoszącą jedynie 7,5 W. Ładowarki kompatybilne z MagSafe również zapewniają tę prędkość. Ponadto istnieją produkty z oznaczeniem Made for MagSafe. Są one wyposażone w chipset z certyfikatem Apple i oferują bezprzewodową prędkość ładowania telefonu do 15 W.

MagSafe Ładowarka jest podłączona do wielokrotnego gniazda i leży na kredensie.

Hama MagLine: Pasujące akcesoria

Chcesz czerpać korzyści z zalet MagSafe? W takim razie produkty MagLine od Hama są stworzone dla Ciebie. Wszystkie pokrowce, etui, futerały, uchwyty samochodowe na telefon i stacje ładowania z serii są kompatybilne z MagSafe. Jak korzystać z MagSafe:

Pewna pozycja w aucie

Chcesz w prosty sposób przymocować swojego iPhone'a 15, iPhone'a 14, iPhone'a 13 lub iPhone'a 12 wygodnie i bezpiecznie do kratki wentylacyjnej lub przedniej szyby samochodu? Zrobisz to w mgnieniu oka z pomocą MagLock i MagLock Vent.

Szybkie ładowanie bezprzewodowe

Dzięki ładowaniu indukcyjnemu telefonu MagCharge FC15 możesz ładować bez plątaniny kabli. Wystarczy położyć na niej iPhone'a. Pierścień magnetyczny przejmuje optymalne wyrównanie i rozpoczyna się proces ładowania. MagCharge FC15 idealnie nadaje się na komodę, biurko lub szafkę nocną.

Jednoczesne ładowanie iPhone, AirPodów i Apple Watch

Co w sytuacji, jeśli stacja MagSafe jest niewystarczająca, aby naładować wszystkie urządzenia? Do gry wkracza wielofunkcyjna stacja ładowania MagCharge. Praktyczna stacja ładowania 3w1 może ładować iPhone'a poprzez MagSafe a jednocześnie ładować bezprzewodowo AirPody i zegarki Apple Watch. Wystarczy, że odłożysz swoje urządzenie - o resztę zatroszczy się wielofunkcyjna stacja ładowania kompatybilna z MagSafe.

Etui na telefony kompatybilne z MagSafe

Martwisz się, że nie będziesz mieć możliwości korzystania z MagSafe z powodu pokrowców lub etui na telefon? Możemy Cię uspokoić, ponieważ właśnie do tego celu zostały stworzone specjalne modele magnetyczne, dzięki którym można niezawodnie chronić iPhone'a i jednocześnie ładować go bezprzewodowo przez MagSafe.